Wystawa prac Maggie Piu

„Ja kobieta!” 🧝🏽‍♀️ Mercure Kraków Fabryczna City i Fabryczna 13 zaprasza na wystawę prac artystki Maggie Piu!

🎨 Maggie Piu to niezwykle twórcza osobowość, jak sama mówi „historia jej malowania zaczęła się już dużo wcześniej niż się urodziła”. Wywodzi się z artystycznej rodziny, jej wuj malował ornamenty i freski np w kaplicy herbów w Wiedniu czy Katedrze Ormiańskiej we Lwowie, ojciec był rzeźbiarzem i metaloplastykiem, za to brat był malarzem. Obrazy Maggie Piu tworzą wyjątkowy i magiczny klimat.

👩🏻‍🎨 Małgorzata Bieniek-Strączek w swoim dorobku ma ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniami artystycznych. M.in. W Warszawie, Krakowie, Londynie, Prawdze, Lwowie, Kopenhadze. W Krakowie przy Bohaterów Getta prowadzi autorską galerię sztuki. Obrazy Maggie znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

🖼️ W swoich pracach artystka skupia się na wizerunku kobiety, przedstawiając go w sposób magiczny i wyjątkowy. Przez swoją twórczość, chce wzbudzić w odbiorcy poczucie piękna, miłości i zachwytu. Uważa, że sztuka nie musi boleć, może być ornamentalna, stylowa i symboliczna.

Jej obrazy są połączeniem wizji kobiety okresu „art nouveau” ze surrealistyczną wizją kobiecego ciała – umieszczonego w melancholijnej otoczce baśniowego marzenia. Obrazy i grafiki Maggie Piu to podróż w krainę kobiecego Piękna. Autorka nie ukrywa, że piękno to jest wyidealizowane, jednak w swojej twórczości chce wzbudzić w odbiorcy te emocje.

Piu jest niczym bohater powieści „Pachnidło” Jan Baptysta Grenouille, który obsesyjnie chce zatrzymać i doskonalić coś nieuchwytnego, ale w przeciwieństwie do niego Maggie nie uśmierca kobiet. Obsesyjnie obdarza je doskonałością i daje nieśmiertelność.

❗️ Obrazy będą zdobić adres 📍 Fabryczna 13 przez cały marzec!